So

Odmítání potravy je při hubnutí chybou

rychlé hubnutí01 - 7.jpg
foto: Shutterstock

 

Při hubnutí může mnoho z nás dělat různé chyby. Jednou z takových je i to, že odmítáme potravu. Podívejme se společně na to, proč je právě toto poměrně velkou chybou, které se musíme vyvarovat.

 

 

Jsou to hlavně různé univerzální diety v časopisech, které pravidelně informují o tom, že mnoho lidí zhublo právě tím, že výrazně redukovali příjem potravin. Tato cesta však nefunguje, jelikož dieta by měla vypadat zcela jinak – měla by být založena na pravidelné stravě, kterou zajistí jídelníček na hubnutí. Důvody, proč je správné nehladovět, si nyní shrneme také konkrétně. Mohou mít několik následků.

 

Hubnutí spojené s odmítáním jídla může mít zdravotní následky

 

V první řadě se mohou objevit třeba problémy spojené s tím, že je nám nevolno, že se nám točí hlava a jsme podráždění. Už to samo o sobě jsou problémy, které přináší právě hladovění. Pokud bychom v daném hubnutí pokračovali, může to dojít třeba i do situace, kdy omdlíme, nebo výrazně poškodíme naše tělo. V takovém případě už je třeba začít s řízenou léčbou, která může být spojena jak s naším fyzickým, tak třeba i psychickým zdravím. Například taková anorexie je dokonalou ukázkou toho, kam až samotné hladovění vlastně může vést.

 

Zdravé hubnutí není spojeno s jo-jo efektem

 

Co je dalším problémem, který je spojený se situací, kdy odmítáme stravu? Je to samozřejmě onen velmi obávaný jo-jo efekt. Nejedná se o nic jiného, než o situaci, kvůli které nabereme shozené kilogramy zpět. A to třeba za pár dní nebo týdnů od doby, co naši dietu ukončíme. Zdravé hubnutí je naopak pozvolné a přirozené a tak žádný takový problém rozhodně nehrozí. I to je dokonalá ukázka toho, proč je lepší ho praktikovat a nevsázet na různé rady celebrit nebo samozvaných odborníků. Rozhodně nejsou tím, co by nám mohlo pomoci.

 

Sdílej článek
na Facebooku

TIP: Půjčka před výplatou

10:49 Dagmar napsala vzkaz pro Alexandra Pospíšila
19:28 Ilona napsala vzkaz pro Jaromíra Jágra
20:34 Jiřina napsala vzkaz pro Miroslava Kadeřávka
19:22 Stanislava napsala vzkaz pro Alexandra Schwarzenbergera
9:23 Jana napsala vzkaz pro Petra Čápa
Internetové stránky používají soubory cookie a použitím stránek souhlasíte s pravidly používání cookie.