Ne

Jaké jsou nejčastější mýty o hubnutí?

hubnuti02.jpg
foto: Shutterstock

Stejně jako v jiných oblastech, i v oblasti hubnutí se setkáváme s celou řadou různých mýtů. Zajímají vás ty, kterým byste rozhodně neměli věřit? Pokud ano, podíváme se na ně. A je jich více než dost.

První mýtus se týká toho, že při dietě byste měli jíst skutečně minimálně. Opak je pravdou, protože je dokázáno, a dietní poradci to jasně potvrzují, že správnou cestou k redukci váhy je jídelníček na hubnutí. Je sice pravdou, že odmítání stravy krátkodobý úspěch přinese, ale jenom v podobě několika kilogramů. Následně se dostaví jo-jo efekt a kilogramy jsou opět na svém místě.

Při hubnutí jíte jenom ovoce a zeleninu

Ani to samozřejmě není pravda. Je faktem, že dietní jídelníček tyto potraviny obsahuje, a to především díky nižší kalorické hodnotě a velkému množství vitamínů a minerálů. V rámci hubnutí jsou však důležité i další látky, jako jsou bílkoviny, vláknina, stejně jako například i sacharidy, nebo některé tuky. Je proto jasné, že jídelníček musí být pestrý, abychom do našeho těla skutečně mohli dostat vše, co potřebuje. I proto je samotná dietní strava založena hlavně na pestrosti a rozmanitosti. Souvisí s ní ale i konkrétní množství, nebo postup samotné přípravy. Čím méně oleje použijeme, tím pro nás samozřejmě lépe.

Bez sportu nebude dieta fungovat

I to je často velký omyl. Je sice pravdou, že sportovní aktivita je velmi důležitá, protože díky ní podpoříme náš metabolismus a tak spalujeme rychleji. Kdo však ví, jak naše tělo funguje, ten může s klidným svědomím říci také to, že dieta se bez sportu obejde. Metabolismus funguje standardně i během dne, nebo i noci. Je tedy jasné, že spalování tukových zásob a čerpání energie probíhá neustále. Důležité však je zaměřit se na to, kolik v rámci našeho denního dne spálíme. Záleží totiž na tom, zda máme sedavé zaměstnání, nebo pracujeme těžce fyzicky. A od toho už se jenom odvodí poměr přijatých potravin, aby vše s ohledem na příjem/výdej fungovalo tak, jak fungovat má.

Sdílej článek
na Facebooku

TIP: Půjčka před výplatou

10:49 Dagmar napsala vzkaz pro Alexandra Pospíšila
19:28 Ilona napsala vzkaz pro Jaromíra Jágra
20:34 Jiřina napsala vzkaz pro Miroslava Kadeřávka
19:22 Stanislava napsala vzkaz pro Alexandra Schwarzenbergera
9:23 Jana napsala vzkaz pro Petra Čápa
Internetové stránky používají soubory cookie a použitím stránek souhlasíte s pravidly používání cookie.