Ne

Co zohlednit, když vytváříme jídelníček na hubnutí

hubnuti00.jpg
foto: Shutterstock

Kromě toho, že dnes můžeme dostat jídelníček na hubnutí od výživového poradce, si můžeme dle jeho pokynů sestavit daný dietní plán i svépomocí. Podívejme se proto na to, co při tom zohlednit. V první řadě by to měly být především jeho konkrétní rady spojené s tím, jak by měl váš jídelníček vypadat. Obecně by neměl být založený na hladovění, ani na jednotvárnosti jídla.

Doporučováno je minimálně 5 porcí denně, v pravidelných intervalech. Stejně tak je doporučováno dodržet skladbu jídel třeba s ohledem na váš konkrétní metabolický typ, který hraje také roli.

Sestavujete jídelníček na hubnutí? Nezapomeňte na svůj denní režim

Je jasné, že jinak bude dieta vypadat u člověka, který celý den pracuje manuálně, stejně jako bude jinak vypadat u člověka, který pracuje v kanceláři. Stejně tak by se měla zohlednit také sportovní aktivita a na základně toho všeho vytvořit skladbu jídel, a to s určitou kalorickou hodnotou. Jedině tak bude jídelníček na hubnutí nejenom fungovat, ale zároveň eliminujeme také to, že bychom se snad cítili bez energie, nebo bychom pociťovali nevolnost, či snad pocit hladu. Samozřejmě první týdny mohou sloužit i k testování, kdy lze postupně upravovat dané množství, ale i druhy potravin.

Myslete na pestrost. Bez té se dietní jídelníček neobejde

Na co je třeba také myslet, to je rozhodně i celková pestrost, která je pro hubnutí nesmírně důležitá. A to proto, aby se vám dietní jídelníček neomrzel. Čím zajímavější jídla, tím je větší jistota, že ho budete dodržovat a že vás nebude nijak omezovat. Stejně tak je ale třeba nutné zohlednit také to, že konkrétní skladba jídel by měla směřovat i k tomu, aby tělo dostávalo správný poměr bílkovin, vlákniny, ale třeba také sacharidů, stejně jako těch správných tuků. Nehledě na dostatečný přísun potřebných minerálů a také vitamínů.

Sdílej článek
na Facebooku

TIP: Půjčka před výplatou

10:49 Dagmar napsala vzkaz pro Alexandra Pospíšila
19:28 Ilona napsala vzkaz pro Jaromíra Jágra
20:34 Jiřina napsala vzkaz pro Miroslava Kadeřávka
19:22 Stanislava napsala vzkaz pro Alexandra Schwarzenbergera
9:23 Jana napsala vzkaz pro Petra Čápa
Internetové stránky používají soubory cookie a použitím stránek souhlasíte s pravidly používání cookie.