Ne

Žádost o oddlužení a její náležitosti

oddluzeni00.jpg
foto: Shutterstock

Podáváte si žádost o oddlužení a nechcete nic zanedbat? Poradíme vám, na co se primárně zaměřit a bez čeho se rozhodně neobejde. Jedině tak budete mít skutečně velkou šanci na její schválení.

Nejprve si připomeňme, že můžete požádat také odborníka, který za vás nejenom žádost vyplní, ale také ji za vás podá. I jemu však budete muset nejprve dodat potřebné informace. Výhodou je, že si o ně sám řekne a žádost už vyplní tak, aby vyhovovala. Není tak třeba z vaší strany studovat problematiku, nebo snad trápit se složitou administrativou.

Oddlužení vyžaduje informace o vás a o vašem příjmu

To jsou ty nejpodstatnější informace, které bude třeba uvést. Základní identifikační údaje spojené s vaší osobou jsou naprostým základem. Dále ale nezapomínejte také na to, že pro schválení žádosti o oddlužení bude třeba uvést také informace o vašem příjmu. A to nejenom zpětně a aktuálně. Třeba je také uvést předpokládaný příjem v následujících pěti letech. Je jedno, zda pracujete, podnikáte, nebo si podáváte žádost spolu s manželem či manželkou. Dané údaje by rozhodně měly být co možná nejpřesnější. Jedině tak soud přesvědčíte o tom, že své dluhy můžete zvládnout.

Žádost o oddlužení bude chtít i popis dluhů, nebo majetku

Protože se chcete zbavit svých závazků, neobejdete se bez nutnosti je popsat. Je tedy třeba uvést informace o věřitelích, o dlužných částkách, stejně jako třeba informace o tom, jak dluhy vznikly a proč je máte. To pro posouzení toho, že nevznikly účelově. V takovém případě by totiž vaše žádost o oddlužení fyzické osoby nebyla schválena. Co dále připojte, to je i soupis vašeho majetku, včetně jeho hodnot. Pokud by totiž k řešení vašich dluhů nestačil běžný splátkový kalendář, může se přistoupit i k tomu, že svůj majetek budete postupně prodávat a utržené peníze použijete jako formy mimořádných splátek.

Sdílej článek
na Facebooku

TIP: Půjčka před výplatou

10:49 Dagmar napsala vzkaz pro Alexandra Pospíšila
19:28 Ilona napsala vzkaz pro Jaromíra Jágra
20:34 Jiřina napsala vzkaz pro Miroslava Kadeřávka
19:22 Stanislava napsala vzkaz pro Alexandra Schwarzenbergera
9:23 Jana napsala vzkaz pro Petra Čápa
Internetové stránky používají soubory cookie a použitím stránek souhlasíte s pravidly používání cookie.