Ne

Splácejte své dluhy nejlépe v rámci insolvence – je to výhodné

Oddluzeni02.jpg
foto: Shutterstock

Splácet své dluhy je určitě nezbytné. Ne vždy na to musíme jít svépomocí. Řešením je takzvaná insolvence, která je už několik let zákonnou cestou. A jaké výhody přináší aktuální sledování insolvence?

První výhoda se určitě týká odpuštění dluhu. To je důvod, proč si lidé zjišťují nejenom to, co je insolvence, ale proč zjišťují také to, jak mohou dané výhody dosáhnout. Podmínky jsou přitom vcelku jednoduché. Stačí udělat vše proto, abychom své dluhy plně uhradili. Pokud se tak děje, může nám být až sedmdesát procent všech našich závazků definitivně odpuštěno. A to je určitě velká výhoda.

V rámci insolvence hradíme závazky dvěma způsoby

Když se mluví o řešení našich dluhů, představí si většina lidí splátkový kalendář. Ano, je pravdou, že když naše jméno registr dlužníků obsahuje, je právě splátkový kalendář jednou z hlavních cest, kterou se vlastně vydáváme. Na druhou stranu ale nesmíme zapomínat na to, že v rámci pětiletého období přináší insolvence ještě druhou možnost. Ta souvisí s mimořádnými úhradami našich dluhů. Co je s tím spojeno? Možnost osobně prodat třeba náš nepotřebný majetek, díky čemuž získáme další peníze. A ty lze také poslat soudu, který je použije na úhradu další části, která přímo s naším dluhem souvisí a souviset bude.

Insolvence fyzických osob přináší také zajímavou ochranu

Výše uvedené důvody využití nejsou jediné. Pro mnohé je kalkulačka insolvence, jako první krok důvodem volby také z toho důvodu, že insolvence fyzických osob přinese ochranu. Pokud je vám oddlužení schváleno, získáte jistoty spojené s tím, že na vás aktuálně nemohou ani vaši věřitelé, ani jejich vymahači, nebo například ani exekutoři. Díky tomu jste skutečně velmi výrazně chráněni před celou řadou problémů, které by jinak mohli nastat. Daná ochrana trvá i poté, co bylo vše ukončeno, a vám byl zbývající dluh definitivním způsobem odpuštěný.

Sdílej článek
na Facebooku

TIP: Půjčka před výplatou

10:49 Dagmar napsala vzkaz pro Alexandra Pospíšila
19:28 Ilona napsala vzkaz pro Jaromíra Jágra
20:34 Jiřina napsala vzkaz pro Miroslava Kadeřávka
19:22 Stanislava napsala vzkaz pro Alexandra Schwarzenbergera
9:23 Jana napsala vzkaz pro Petra Čápa
Internetové stránky používají soubory cookie a použitím stránek souhlasíte s pravidly používání cookie.