Ne

Proč lidé využívají oddlužení stále častěji?

oddluzeni06.jpg
foto: Shutterstock

Různé půjčky jsou dnes poměrně snadno dostupné, což zvyšuje i rizika spojená s tím, že se dostaneme do dluhů. Poté většina z nás hledá řešení v oddlužení. A proč je právě toto využíváno?

V první řadě je to z toho důvodu, že je spojeno s výhodami, které běžná domluva s věřiteli zkrátka nepřinese. Třeba v rámci oddlužení nemovitosti potěší fakt, že může stačit, když bude zaplaceno jenom 30 procent našich dluhů. Ty zbývající budou definitivně odpuštěny a my začneme nový život. A právě toto je jedna z největších motivací, proč se touto cestou vydat.

Oddlužení je dnes skutečně pro každého

Druhým důvodem takové obliby je zcela jistě také to, že tato forma řešení dluhů je dnes doslova pro každého. Pokud budeme konkrétní, tak si můžeme požádat samostatně jako osoba zaměstnaná, stejně jako není problémem ani oddlužení OSVČ. Ani tím ale veškerá pozitiva nekončí, jelikož zapomínat bychom neměli na další důležitý fakt. Tím není nic jiného, než možnost oddlužení manželů. Jde o situaci, kdy si o samotné oddlužení požádáme jako manželský pár. Ani to v minulosti nebylo možné. Dnes už ano, což logicky zvyšuje počet těch, kteří si o tuto legální cestu z dluhů chtějí požádat.

Oddlužení fyzické osoby vyřeší jakýkoliv dluh

Skvělým nástrojem, jak zjistit, jaké cesty se nám konkrétně nabízejí, je oddlužení kalkulačka. Ta nám může vypočítat třeba výši splátek, nebo i to, jak dlouho budeme naše dluhy hradit. A když už o nich mluvíme, musíme připomenout, že oddlužení fyzické osoby vyřeší doslova jakýkoliv dluh. Může jít o ten osobní, stejně jako může jít o ten, který původně vznikl v rámci podnikatelské činnosti. Zapomínat bychom neměli ani na to, že je možné řešit už pouhé dva závazky, stejně jako na druhou stranu nemusíme být limitováni třeba ani tím, že naše dluhy jsou skutečně vysoké a přerůstají únosnou mez.

Sdílej článek
na Facebooku

TIP: Půjčka před výplatou

10:49 Dagmar napsala vzkaz pro Alexandra Pospíšila
19:28 Ilona napsala vzkaz pro Jaromíra Jágra
20:34 Jiřina napsala vzkaz pro Miroslava Kadeřávka
19:22 Stanislava napsala vzkaz pro Alexandra Schwarzenbergera
9:23 Jana napsala vzkaz pro Petra Čápa
Internetové stránky používají soubory cookie a použitím stránek souhlasíte s pravidly používání cookie.