Ne

Jak zvládnout žádost o oddlužení?

oddluzeni01.jpg
foto: Shutterstock

Aby vám mohlo být oddlužení schváleno, je nutné nejprve absolvovat první krok, kterým je žádost. Z té není třeba mít obavy. Poradíme vám, jak se s ní popasovat co možná nejlépe a nejrychleji.

 

První otázkou, kterou si musíme položit je to, kdo bude žádost podávat. Dnes je možné, aby osobní bankrot vyhlásila jenom soukromá osoba. Může se jednat jak o zaměstnance, tak je možné také oddlužení OSVČ. Dále je třeba připomenout, že žádost můžeme podat sami, ale také v páru. Umožní nám to nově povolené oddlužení manželů. Je tedy dobré si předem jasně specifikovat, jakou cestou půjdeme.

Sepsání žádosti o oddlužení nemusí být složité

Ideální je použít předepsaný formulář, kde na vše potřebné najdeme příslušné kolonky. Díky tomu máme jistotu v tom, že už předem víme, co oddlužení vyžaduje. Zmíníme-li ty nejdůležitější informace, jsou to identifikační údaje osob, stejně jako informace o všech dluzích – s ohledem na výši, věřitele, ale i důvod vzniku. Dále jsou třeba nezbytností informace o příjmu. A to jak současném, tak i předpokládaném budoucím. Ať už jde o oddlužení nemovitosti, nebo osob či osoby, měl by být součástí také soupis našeho majetku, který máme. Tím posledním, co je dobré přidat, to je rozhodně návrh splátkového kalendáře, díky kterému soudu ukážeme, jak chceme své dluhy řešit.

Žádost o oddlužení fyzické osoby podáváme na příslušný soud

Vždy by se mělo jednat o ten soud, který spravuje oblast, ve které bydlíme. Pokud je vše správně, může dojít ke schválení a následně k tomu, že bude oddlužení fyzické osoby plně realizováno. Kdo však má z žádosti a samotného schválení obavy, ten může využít i služeb profesionálů. Skvělým prvním krokem je oddlužení kalkulačka, která nejenom rychle, ale také jednoduše vypočítá to, jak může našich následných pět let vypadat. Poté už si můžeme hravě požádat o pomoc, která bude spojena se sepsáním a podáním žádosti, stejně jako třeba s následným poradenstvím.

Sdílej článek
na Facebooku

TIP: Půjčka před výplatou

10:49 Dagmar napsala vzkaz pro Alexandra Pospíšila
19:28 Ilona napsala vzkaz pro Jaromíra Jágra
20:34 Jiřina napsala vzkaz pro Miroslava Kadeřávka
19:22 Stanislava napsala vzkaz pro Alexandra Schwarzenbergera
9:23 Jana napsala vzkaz pro Petra Čápa
Internetové stránky používají soubory cookie a použitím stránek souhlasíte s pravidly používání cookie.