Ne

Jak mít schválené oddlužnění? Přinášíme několik tipů

oddluzeni07.jpg
foto: Shutterstock

Abyste mohli využít všech výhod, které dnes oddlužnění přináší, je třeba nejprve zapracovat na tom, aby bylo schváleno. To má dnes v rukou soud. A ten rozhoduje výhradně na základě žádosti, kterou dodáte.

Prvním naším tipem je proto důraz na to, aby byla vaše žádost vyplněna skutečně dobře. Jedině tak máte jistotu, že ji soud i pozitivním způsobem vyhodnotí. Pokud jde například o oddlužení nemovitosti, jistě chcete, aby bylo vše vyřízeno co nejrychleji, nejlépe na první pokus. Je tedy dobré věnovat žádosti dostatek času. Jedině tak bude schválena téměř ihned.

Ukažte, že v rámci oddlužnění budete mít z čeho splácet

I když vám může být až 70 procent vašich dluhů odpuštěno, stále to znamená, že zbývajících 30 musíte zaplatit. Je proto dobré soudu, který o vašem oddlužnění rozhoduje, ukázat to, že máte z čeho splácet. Ať už jde o oddlužení OSVČ, nebo běžného zaměstnance, je třeba náležitě doložit, že máte dostatečný příjem, stejně jako doložit to, že dostatečný příjem budete mít i v budoucnu. Ideální je požádat si třeba i se svým manželem nebo manželkou, kdy dojde k tomu, že se vaše příjmy sečtou. Také je dobré objektivně sepsat všechen svůj majetek, včetně jeho hodnoty. A to ve chvíli, kdy budete ochotni ho prodat. I to je jeden ze způsobů, jak můžete své dluhy nejlépe eliminovat.

Aktuální insolvence a způsob oddlužnění umožní i asistenci třetí osoby

Co tím chceme říci? Pokud vám kalkulačka oddlužnění vypočítala, že je pro vás tato cesta skutečně výhodná, můžete se obrátit na společnosti, které poskytují odbornou pomoc. Nejenom, že vám odborně poradí, ale také jsou jejich služby spojené s jistotou toho, že vám žádost vyplní, stejně jako podají na příslušný soud. Aktuální insolvence a způsob oddlužnění toto umožní. Je to navíc skvělá cesta, jak nejenom ušetřit čas a mnoho starostí, ale jak mít také jistotu, že z administrativního i jakéhokoliv jiného hlediska bude vaše žádost v pořádku.

Sdílej článek
na Facebooku

TIP: Půjčka před výplatou

10:49 Dagmar napsala vzkaz pro Alexandra Pospíšila
19:28 Ilona napsala vzkaz pro Jaromíra Jágra
20:34 Jiřina napsala vzkaz pro Miroslava Kadeřávka
19:22 Stanislava napsala vzkaz pro Alexandra Schwarzenbergera
9:23 Jana napsala vzkaz pro Petra Čápa
Internetové stránky používají soubory cookie a použitím stránek souhlasíte s pravidly používání cookie.