Ne

Jak funguje oddlužení?

oddluzeni03.jpg
foto: Shutterstock

O oddlužení se mluví velmi často v souvislosti s tím, že jde o nejlepší možnost, jak jednoduše, pohodlně a legálně vyřešit své dluhy. Zajímá vás, jak vše funguje? Provedeme vás celým procesem.

V první řadě je třeba zaměřit se na konkrétní žádost. Jedná se o administrativně poměrně složitý dokument, kde je třeba uvést vše, co se vašeho dluhu týká. Naštěstí dnes existují společnosti, které vám dokážou nabídnout své služby a vše za vás vyřídit. Samotná žádost následně obsahuje informace o vás, stejně jako o vašich dluzích. Obsahuje ale také informace o současných, nebo budoucích příjmech, stejně jako soupis vašeho majetku.

Oddlužení nám musí povolit soud

Jakmile je žádost sepsána, přichází na řadu druhý krok, který je spojený s podáním konkrétní žádosti přímo na soud. Teprve ten rozhodně a posoudí, zda je vše v pořádku. Dobré je také přidat i návrh splátkového kalendáře vašeho oddlužení, který ukáže, kolik jste schopni zaplatit. Pokud je žádost schválena, znamená to pro vás ochranu před věřiteli, stejně jako ochranu před exekutory. Vše nyní splácíte pouze danému soudu, který vaši žádost pozitivně vyhodnotil. Ten následně získané peníze rozděluje mezi samotné věřitele, kterým jste konkrétní finance dlužili.

Insolvence může trvat až 5 let

Dané období, kdy své dluhy řešíte tímto způsobem, nemusí být nijak krátké. Právě naopak. Může totiž trvat po dobu až celých pěti let. To znamená pozitivum v tom, že si například splátky můžete rozložit na menší měsíční částky. Není to ale jediný způsob, jak by mohla insolvence probíhat. Zapomenout bychom neměli ani na to, že lze také odprodat majetek a získané peníze využít jako takzvané mimořádné splátky. I tímto způsobem může řešení dluhů probíhat. Faktem je, že po pětiletém období vše končí a vy vycházíte s čistým štítem. A co jste nezvládli doplatit, to je vám odpuštěno.

Sdílej článek
na Facebooku

TIP: Půjčka před výplatou

10:49 Dagmar napsala vzkaz pro Alexandra Pospíšila
19:28 Ilona napsala vzkaz pro Jaromíra Jágra
20:34 Jiřina napsala vzkaz pro Miroslava Kadeřávka
19:22 Stanislava napsala vzkaz pro Alexandra Schwarzenbergera
9:23 Jana napsala vzkaz pro Petra Čápa
Internetové stránky používají soubory cookie a použitím stránek souhlasíte s pravidly používání cookie.