Út

Jak dlouho trvá proces oddlužení?

oddluzeni
foto: Shutterstock

 

Náš stát už několik let nabízí pro dlužníky jedinečnou možnost, jak mohou řešit své dluhy. Jedná se o takzvaný proces oddlužení. Jak vše probíhá a hlavně jak vše dlouho trvá? Tyto informace známe.

 

 

Nejprve řekněme, že aby bylo řešení našich problémů tímto způsobem dovoleno, je třeba si podat žádost. To může být poměrně náročné, jelikož se jedná o složitý dokument, jehož sepsání nám může zabrat i několik dní. Na druhou stranu i to se dá urychlit, pokud využijete pomoci profesionálů. Ti vám jednoduše pomohou jak se samotným sepsáním žádosti, tak přirozeně také s tím, aby byla správně podána, a aby mohla být co nejdříve schválena.

 

Jak dlouho trvá schválení oddlužení?

 

Jedním z termínů, se kterým se můžeme setkat, je v první řadě to, že i na vyřízení mají soudy určité lhůty. V první řadě závisí na tom, jak jsou vytížené a kolik žádostí vlastně přišlo. Pozitivní zprávou je to, že vyřizování žádostí o oddlužení je vždy přednostní, jelikož lidem pomáhá řešit palčivý problém. Platí tedy, že informace o schválení nebo neschválení tak můžete mít velmi rychle a velmi jednoduše. Doslova platí, že není problémem ani situace, v rámci které můžeme být naše žádost schválena i do několika dní. Samozřejmě ve stejné lhůtě může být žádost i zamítnuta, ať už je důvod jakýkoliv.

 

Jak dlouho oddlužení fyzické osoby probíhá?

 

Informaci o tom, jak dlouho trvá žádost a její vyřízení, již známe. Nyní se podívejme také na to, jak dlouho vlastně trvá situace spojená s tím, že budeme postupně hradit naše závazky. A to splátkovým kalendářem. Zde je doba stanovena na celých 5 let. Na jednu stranu ideální zpráva pro ty, kdo si chtějí rozložit splácení na menší sumy. Navíc po uplynutí této doby nemusíme mít uhrazeny všechny závazky. Aktuálně zákony umožní, že v rámci oddlužení fyzické osoby můžeme mít splacených jenom 30 procent a zbytek je nám definitivně odpuštěn. I to je dobrá zpráva pro ty, kteří si aktuálně myslí, že jejich dluhy už jsou neřešitelné.

 

Sdílej článek
na Facebooku

TIP: Půjčka před výplatou

10:49 Dagmar napsala vzkaz pro Alexandra Pospíšila
19:28 Ilona napsala vzkaz pro Jaromíra Jágra
20:34 Jiřina napsala vzkaz pro Miroslava Kadeřávka
19:22 Stanislava napsala vzkaz pro Alexandra Schwarzenbergera
9:23 Jana napsala vzkaz pro Petra Čápa
Internetové stránky používají soubory cookie a použitím stránek souhlasíte s pravidly používání cookie.