Ne

Insolvence začíná vždy podanou žádostí

oddluzeni08.jpg
foto: Shutterstock

Jak docílit toho, abychom mohli naše dluhy řešit primárně pomocí insolvence? Cesta k tomu nemusí být nutně zase až tak složitá. A to z toho důvodu, že stačí pouze podat žádost a počkat na schválení.

Pokud již víte, co je insolvence a jaké dluhy vám pomůže vyřešit, můžete se vydat právě tou cestou, která s hrazením vašich dluhů tímto způsobem souvisí. Samotná žádost bude primárně vyžadovat informace o vás samotných, stejně jako o vašich závazcích. U nich uvádíte jak výši, tak třeba i věřitele, nebo důvod vzniku. V rámci sledování insolvence je totiž zjišťováno i to, zda jste dluhy nezpůsobili schválně.

Schválení insolvence se neobejde ani bez informací o vašem příjmu

Co by mělo být dále nezbytnou součástí vaší žádosti, to jsou zcela jistě také informace o vašem příjmu. Nejenom o tom současném, ale i o tom budoucím. Tedy o takovém, který plánujete na následujících pět let. A právě i na základě těchto informací může být insolvence schválena a registr dlužníků insolvence vás zapíše. Také nezapomínejte na to, že nedílnou součástí žádosti je také informace o vašem majetku a jeho hodnotě. Někdy totiž může dojít i k tomu, že své dluhy budete hradit tak, že část svých věcí odprodáte.

U insolvence fyzických osob nezapomínejte také na návrh splátek

To poslední, co byste měli přiložit k vaší žádosti, to je určitě návrh na splátkový kalendář. Jedině tak zvyšujete jistotu toho, že bude vaše insolvence fyzických osob schválena. Pokud si nejste jisti tím, jak konkrétně ho vypracovat, může vám pomoci kalkulačka insolvence. Stejně tak ale můžete využít i pomoci odborníků. A to nejenom na tuto dílčí část, jelikož dnes není problém, aby za vás zkušené firmy vše zařídili, a vy jste tak ušetřili nejenom starosti, ale také velké množství času. I to je důvod, proč se vydat právě touto využívanou cestou.

Sdílej článek
na Facebooku

TIP: Půjčka před výplatou

10:49 Dagmar napsala vzkaz pro Alexandra Pospíšila
19:28 Ilona napsala vzkaz pro Jaromíra Jágra
20:34 Jiřina napsala vzkaz pro Miroslava Kadeřávka
19:22 Stanislava napsala vzkaz pro Alexandra Schwarzenbergera
9:23 Jana napsala vzkaz pro Petra Čápa
Internetové stránky používají soubory cookie a použitím stránek souhlasíte s pravidly používání cookie.