Čt

Oddlužení vás zbaví dluhů

poradenstvi-01.jpg

Stává se, že se člověk dostane do tíživé finanční situace, kdy nezvládá splácet své pohledávky. Řešením je tzv."osobní bankrot", který dlužníkovi umožní navrátit se k aktivnímu zapojení do umořování svých dluhů ve výši alespoň 30%. Návrh na povolení oddlužení spolu s insolvenčním návrhem podává výhradně dlužník a pouze na stanoveném formuláři.

Návrh na povolení oddlužení

Musí obsahovat všechny potřebné údaje, aby mohl projít schválením a nedošlo k zamítnutí. Pokud si nevíte s jeho sepsáním rady, existují oddlužovací firmy, které Vám s tímto mohou pomoci. Návrh na povolení oddlužení se podává zároveň s návrhem na insolvenci. Podáváte-li návrh zároveň s manželem či manželkou, je potřeba, aby návrh podal každý sám za sebe. Je nutné, aby jste oba byli schopni podat návrh, který nebude zamítnut. Pokud je jeden z manželů nevhodným kandidátem na oddlužení, má to několik nevýhod. Jednou z nich je, že osoba, která v insolvenci nebude, na sebe přebírá všechny závazky a věřitelé na něj mohou převést i exekuce.

Zbavte se dluhů pomocí oddlužení fyzické osoby

Dostali jste se do úzkých a jdete z dluhu do dluhu? Oddlužení fyzické osoby vám pomůže. Vyplňte řádně formulář, dodejte k němu přílohy a nezapomeňte na návrh na insolvenci. O oddlužení může požádat osoba fyzická i podnikatel, kterému dluhy nevznikly z podnikání. Pokud nemáte nečestné úmysly a výše plnění závazků bude 30% pro věřitele, není důvod k zamítnutí. Je potřeba však mít stálé zaměstnání. U žádosti podáváte také přehled příjmů na pět let dopředu. Nesmíte odmítnout také žádné movité i nemovité a finanční dary. Budou insolvenčním správcem použity k umoření části dluhu. Je potřeba insolvenčnímu správci hlásit všechny změny, včetně příjmů navíc tak, aby došlo co nejdříve k zaplacení alespoň 30% svých pohledávek.

Sdílej článek
na Facebooku

TIP: Půjčka před výplatou

10:49 Dagmar napsala vzkaz pro Alexandra Pospíšila
19:28 Ilona napsala vzkaz pro Jaromíra Jágra
20:34 Jiřina napsala vzkaz pro Miroslava Kadeřávka
19:22 Stanislava napsala vzkaz pro Alexandra Schwarzenbergera
9:23 Jana napsala vzkaz pro Petra Čápa
Internetové stránky používají soubory cookie a použitím stránek souhlasíte s pravidly používání cookie.